Nauka gry na fortepianie — połącz przyjemne z pożytecznym

Gra na pianinie od wieków jest nie tylko przyjemnością dla zmysłów, ale również doskonałą drogą do samorealizacji czy odkrycia prawdziwej pasji, jaką może stać się muzyka. Zachęcając dziecko do nauki gry na fortepianie, inwestujesz w całą jego przyszłość, niezależnie od drogi, którą później podąży. Badania włoskich naukowców opublikowane w 2013 roku potwierdziły bowiem dobroczynny wpływ lekcji na rozwój mózgu i zmiany w ciele modzelowatym. Stymulacja obydwu półkul poprzez oburęczną grę na pianinie procentuje przez całe dorosłe życie — zwiększa koordynację, poprawia pamięć oraz ukrwienie dłoni.

Lekcje pianina — Łódź

Od ponad 9 lat uczę dzieci z Łodzi gry na pianinie. To moja misja i jednocześnie życiowa pasja. Zajęcia prowadzę stacjonarnie, lecz jeśli trzeba, istnieje możliwość udzielania lekcji z dojazdem. Program nauki dostosowuję do wieku oraz poziomu zaawansowania podopiecznego tak, aby najlepiej wykorzystać jego potencjał w przyjazny, kreatywny sposób. Korzystając z nowoczesnych rozwiązań, umożliwiam nawet najmłodszym dzieciom zagranie prostej melodii na pierwszym spotkaniu, co pozytywnie wpływa na wzrost motywacji ucznia, a także zwiększa pewność siebie i poczucie własnej wartości.

Zielony Fortepian — interaktywne zajęcia przy wsparciu nowoczesnego programu komputerowego

Zielony Fortepian, jako pierwsza szkoła w Polsce, wzbogacił zajęcia dla dzieci o specjalistyczny program do nauki gry na pianinie, opracowany przez amerykańskich specjalistów. Oprócz tradycyjnych metod nauki umożliwia on dziecku zapamiętanie zagadnień związanych z muzyką poprzez zabawę oraz gry edukacyjne. Staram się, aby każdy z moich podopiecznych czerpał radość i satysfakcję z uczęszczania na lekcje — w ramach szlifowania gry na fortepianie poznajemy stroje, ważne pojęcia związane z muzyką oraz wiele innych.

Lekcje gry na fortepianie — dlaczego warto?

Oprócz stymulacji rozwoju mózgu, dobrej zabawy czy zwiększenia wrażliwości u dziecka, kolejną zaletą jest nauka systematyczności. Regularne ćwiczenia pozwalają uczniom widzieć na bieżąco rezultaty własnej pracy, co podsyca motywację wewnętrzną, jednocześnie przekładając się na inne dziedziny życia (między innymi pracę w szkole czy zdobywanie kolejnych umiejętności w przedszkolu). Zachęcam do kontaktu i zapraszam na zajęcia!